Z cyklu ZAPROSZENIA – Kawiarenka historyczna Clio w Elblągu

… I jak zwykle Elbląg „leci” z ciekawostkami.

To już nas nie dziwi zupełnie – jako, że od dawna Muzeum w Elblągu daje nam możliwość zajrzenia w głąb historii. A to za sprawą spotkań w kawiarence Historycznej Clio, a to znowu za sprawą świetnego bloga o starym Mieście Elblągu.

Dlatego też niezmiernie żałuję, że tym razem nie dane mi będzie wysłuchać prof. Edmunda Kizika, a to już jutro (10.12.2013), o godzinie 17:00.

Serdecznie zapraszamy w najbliższy wtorek, 10 grudnia 2013 r. o godzinie 17.30, do Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Elblągu na kolejne spotkanie w kawiarence Historycznej Clio.

Naszym gościem będzie prof. dr hab. Edmund Kizik, wieloletni pracownik Instytutu Historii Uniwersytetu Gdańskiego, od 2005 r. profesor w Instytucie Historii PAN. Dorobek naukowy profesora jest imponujący. Wśród rozlicznych zainteresowań naukowych specjalne miejsce w jego życiu zawodowym zajmują różnorodne aspekty życia codziennego i kultury materialnej okresu nowożytnego, zwłaszcza dotyczące naszego regionu. Szczególnie interesująco – dla nas elblążan – zapowiada się kolejny projekt badawczy naszego Gościa. Na najbliższym spotkaniu, pod roboczym tytułem „Szkice z życia codziennego Elbląga w XVII-XVIII w. Przedstawienie projektu książki”, będzie okazja wysłuchać, jak bogaty jest materiał źródłowy dotyczący tych zagadnień. Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu pragnie wesprzeć profesora w jego zamierzeniu, udostępniając szeroko swoje zbiory, głównie archeologiczne.

Spotkanie z profesorem Kizikiem odbędzie sie w budynku Gimnazjum, Bulwar Zygmunta Augusta 11

Wstęp wolny

TUTAJ cały wpis w oryginale…

The URI to TrackBack this entry is: https://czaykowska.com/2013/12/09/z-cyklu-zaproszenia-kawiarenka-historyczna-clio-w-elblagu/trackback/

RSS feed for comments on this post.

One CommentDodaj komentarz

  1. Normally I don’t read post on blogs, however I wish to
    say that this write-up very forced me to check out and do so!
    Your writing style has been surprised me. Thanks, very nice
    post.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: