Z cyklu ZAPROSZENIA – Biblioteka Manhattan

Ciekawe spotkanie w Bibliotece Manhattan (swoją drogą, cóż za pretensjonalna nazwa dla zwyczajnego zespołu sklepów 😉 ) – wklejam całość ze strony Biblioteki

Miłośników historii i militarystyki zapraszamy serdecznie na spotkanie autorskie z mjr. dr. Adamem Szymanowiczem, adiunktem w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, autorem książki: „Na tajnym froncie polsko-niemieckim. Polski wywiad w Prusach Wschodnich 1918-1939”. 

Spotkanie odbędzie się 6 listopada o godzinie 18.00. Spotkanie poprowadzą Marcin Tymiński i Bartosz Gondek.

Mjr dr Adam Szymanowicz –oficer Wojska Polskiego i adiunkt na Wydziale Nauk o Bezpieczeństwie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji na temat wywiadu wojskowego II Rzeczypospolitej zamieszczonych m.in. w „Dziejach Najnowszych”, „Zapiskach Historycznych” i„Komunikatach Mazursko-Warmińskich”.

W książce „Na tajnym froncie polsko-niemieckim. Polski wywiad w Prusach Wschodnich 1918-1939” znajdziemy opis wielu dotychczas nieznanych i nieopublikowanych faktów z tajnego frontu polsko-niemieckiego, także dużo informacji o działalności polskiego wywiadu na terenie WOLNEGO MIASTA GDAŃSKA. Znajdziemy interesujące informacje o organizacji Abwehrstelle Königsberg. Dowiemy się również, w jaki sposób „dwójce” udało się pozyskać do współpracy konkubinę oficera niemieckiego wywiadu, a także o losach pewnej kobiety, która była kochanką zarówno oficerów polskiego, jak i niemieckiego wywiadu.Do ciekawych wątków należą ponadto sposoby werbunku nowych agentów, np. w kasynie gry w sopockim „Grand Hotelu” oraz organizowanie przez wywiad wojskowy II Rzeczypospolitej plebiscytowych bojówek.

Published in: on 30 października 2013 at 16:50  Dodaj komentarz  

The URI to TrackBack this entry is: https://czaykowska.com/2013/10/30/z-cyklu-zaproszenia-biblioteka-manhattan/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: