Z cyklu Zaproszenia – Sztutowo – Muzeum Stutthof

TUTAJ można przeczytać zaproszenie do Muzeum Stutthof w Sztutowie – to oficjalna strona Muzeum – z dokładnymi informacjami dla zainteresowanych udziałem w konferencji. A poniżej wyjątek z zaproszenia:

„Stutthof 2.0. Pamięć, Twórczość, Ekspresja. Muzea/miejsca pamięci i wyzwania współczesności”.

Konferencja odbędzie się w dniach 10-11 maja 2012 roku w Sztutowie i będzie jednym z głównych elementów obchodzonego w 2012 roku jubileuszu 50-lecia powstania Muzeum Stutthof w Sztutowie.

Spotkanie wielu znanych specjalistów z całego kraju poświęcone będzie przede wszystkim wszechstronnej analizie eksponowania i komunikacji o pamięci i historii najnowszej w muzealnictwie, sztuce i edukacji naszych czasów. Dzień po naszej konferencji 12 maja 2012 roku w Muzeum Stutthof odbędą się uroczystości rocznicy wyzwolenia obozu i zakończenia II wojny światowej. Honorowym patronem konferencji i obchodów jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski.

 Proponowany program spotkania znajduje się w załączniku. Znajdują się w nim zarówno sesje plenarne, jak i sesja posterowa oraz dwie moderowane dyskusje. Owocem obrad będzie też publikacja podsumowująca obrady.

 Z powodu bardzo dużego zainteresowania udziałem w konferencji bardzo prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci swojej obecności. Można to zrobić za pośrednictwem strony internetowej.

Published in: on 12 kwietnia 2012 at 23:10  Dodaj komentarz  

The URI to TrackBack this entry is: https://czaykowska.com/2012/04/12/z-cyklu-zaproszenia-muzeum-stutthof/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: