Brama Wyżynna – zaproszenie z Muzeum Historii Miasta Gdańska

Poniżej – zaproszenie, jakie dostałam mailem.

Publikuję, bo warto się pofatygować.

Brama Wyżynna jest niezwykle ciekawym obiektem Gdańska. Jako dziecko byłam zabierana w każdy zakamarek Bramy. Ale to było baaaardzo dawno, i czas najwyższy to sobie teraz odświeżyć… w odświeżonej Bramie 🙂

W imieniu Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza oraz  Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, Muzeum Historyczne Miasta Gdańska serdecznie zaprasza na konferencję prasową w Bramie Wyżynnej, 1 marca 2012 r. o godzinie 13.00.

Konferencja organizowana jest, aby zaprezentować efekt prac remontowych przeprowadzonych w obiekcie przez Muzeum Historyczne Miasta Gdańska.

W ramach remontu  wykonano kompletne prace konserwatorskie wszystkich elewacji i wnętrz Bramy Wyżynnej, aranżację fryzów elewacji wschodniej i zachodniej, przywrócono złocenia i kolory na herbach. Wewnątrz Bramy usunięto wtórne ściany czyniąc z parteru przestronną salę recepcyjną z dwoma antresolami. Piętro zaaranżowano na salę konferencyjną.

W piwnicy wykonano zachowawcze prace konserwatorskie oraz zamontowano węzeł ciepłowniczy. Dookoła obiektu wykonano izolacje pionowe i poziome. Obiekt został wyposażony w instalację klimatyzacyjną.

Podczas prac odkryto drewnianą konstrukcję, prawdopodobnie służącą kiedyś do podnoszenia i opuszczania mostu zwodzonego. Konstrukcję zachowano i zakonserwowano, a jej część można podziwiać przez tzw. okulus w podłodze 1 piętra, czyli sali konferencyjnej.

Położono nowe instalacje – elektryczną i teletechniczną. Przeprowadzono prace archeologiczne w piwnicy oraz przy fundamentach bramy.

Zgodnie z przepisami przeciwpożarowymi, wszystkie kondygnacje są wydzielonymi strefami.

Wysokość kontraktu na roboty budowlane to 2 897 040,71zł.

W Bramie Wyżynnej powstanie Zintegrowany System Informacji Turystycznej współfinansowany przez Regionalny Program Operacyjny dla Województwa Pomorskiego oraz przez Urząd Marszałkowski i Urząd Miasta.

The URI to TrackBack this entry is: https://czaykowska.com/2012/02/16/brama-wyzynna-zaproszenie-z-muzeum-historii-miasta-gdanska/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: