Przyjaciele naszych długich zim…

Lubię tandem Jagoda Semków i Weronika Wojnowska, i słuchać mogę bez końca.

Przekonałam się o tym parę „ładnych” lat temu. Byłyśmy przed egzaminem warmińsko-mazurskim i tradycyjnie zaszyłysmy sie „u Ritza” we Fromborku. Jagoda poświęciła nam cały swój czas, by zrobić nam szkolenie (jak zresztą robi to od lat). Temperatura na zewnątrz panowała tak w granicach minus miliard, a my – z Jagodą – zamknięte przez kilka godzin w Katedrze (w której było niewiele cieplej) – słuchałyśmy jej wykładu. O tym jak Maciek Meyer spadł z rusztowania, jak to relikwie w końcu przybyły, kiedy i w jaki sposób świeczniki ocalały, jak to z klęczeniem na rzadko było… dlaczego Pierro Rugierri marzł w swojej sedilli. I, że mimo wszystko… Fleming leży… To ostatnie zdanie pewnie nie dla wszystkich i nie do końca jest zrozumiałe… Ale grunt, że Fleming leży 😀

Toteż, jak Danusia L. dała mi znać, że już w środę, czyli 21.11. o godzinie 17:00 będę mogła posłuchać ciekawych rzeczy, i na dodatek wypowiadanych ładną polszczyzną, to zdecydowałam o przesunięciu wycieczki. Bo ja MUSZĘ tam być. Nawet na to konto polubiłam stronę (na FB) pt. Opowiadacze Historii. I to od nich dowiedziałam się szczegółów spotkania. Wklejam w całości poniżej:

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Opowiadacze Historii, które odbędzie się 21.11.2012 o godz. 17.00 w Królewskiej Fabryce Karabinów przy ul. Łąkowej 35/38 (wejście od tyłu zespołu przez bramę przy Gdańskich Melioracjach).

Tym razem zaprosiliśmy Jagodę Semków i Weronikę Wojnowską z Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku, które opowiedzą nam o piecach kaflowych z przełomu XIX i XX wieku. Wspólnie obejrzymy, dotkniemy i powspominamy również liczne i wciąż zachowane piece kaflowego z Dolnego Miasta.

Serdecznie zapraszamy!
Opowiadacze Historii

The URI to TrackBack this entry is: https://czaykowska.com/2012/11/18/przyjaciele-naszych-dlugich-zim/trackback/

RSS feed for comments on this post.

One CommentDodaj komentarz

  1. I piękne to jest. A Fabrykę Karabinów znam z autopsji, tę na Łąkowej. Hej! 🙂


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: